Kā neļaut finanšu problēmām izjaukt laulību?

Laulības ir liels ieguvums katra dzīvē. Tas ietver sevī uzticību un darbu. Ir brīnišķīgi, ja esi atradis kādu, ar ko kopā vēlies pavadīt savu dzīvi. Laikā, kad gatavojaties precēties un uzsākt kopīgu dzīvi, svarīgi ir apspriest finanses. Pētījumi liecina, ka viens no vadošajiem šķiršanās iemesliem ir nepareiza finanšu pārvaldīšana. Ja viens no laulātajiem neiesaistās budžeta plānošanas procesā, gala rezultātā var iekļūt lielos sarežģījumos, kas noved pie šķiršanās. Tas, vai jūs esat finansiāli saderīgi nav svarīgākais laulībās – bet tikmēr, kamēr jūs runāsiet par savām finansēm, izvirzīsiet mērķus un cieši turēsities pie tiem, var labi nostrādāt un iegūt kompromisu. Šeit būs daži padomi, kā nepieļaut finansēm izbojāt jūsu laulību.

* Runājiet par finansēm
Jums ir nepieciešama pārliecība, ka abi strādājat kopā pie finanšu jautājumiem. Tas nozīmē, ka kopīga finanšu apspriešana un diskusija ir svarīgākā padoma daļa. Tas var būt ļoti nomācoši, ja viens tērē vieglprātīgi visu, ko nopelna, bet tajā pašā laikā otrs patstāvīgi veido iekrājumus dzīves negaidītajām situācijām. Jums ir jāstrādā kopā un jāizlemj, kā rīkoties gadījumā, kad ir finansiālais spiediens. Laikā, kad vēlēsities paplašināt savu ģimeni, būs vēl gūtāk pieņemt grūtus finanšu lēmumus.

* Nosakiet kopīgus mērķus
Laikā, kad apspriežat savas finanses, vēlams ir noteikt finanšu plānu nākotnei. Tas var ietvert atbrīvošanos no kredītsaistībām, mājas iegādi, ceļojumu, uzkrājumu veikšanu pensijas kontā un citus mērķus. Jums palīdzētu īpaša grafika izveide, kas ļaus palikt uz kopīga ceļa. Kopā strādājot un sasniedzot izvirzītos mērķus, jūs atradīsiet virzienu, kā stiprināt savu laulību vēl vairāk.

* Budžets kā pārim
Kopīga budžeta plānošana ir svarīga daļa laulības dzīvē. Tas ir veids, kā strādāt kopā un uzlabot savu dzīvi. Kad jūs plānojat kopīgi savu budžetu, svarīga ir regulāra saziņa, kā tiek tērēta nauda. Sākumā iespējams, būs nepieciešama biežāka finanšu apspriede, taču veiksmīgi pirmie mēneši liks jums vēl vairāk iepazīt otru un plānotās apspriedes varēs notikt retāk.

* Kāzu un medusmēneša plānošana
Kāzas un medusmēnesis var izmaksāt ļoti dārgi. Ir svarīgi izveidot laicīgi savu budžeta plānu un atrast veidus, kā samaksāt par kāzām un neiekļūt lielos parādos. Lai laulību dzīve neiesāktos ar parādiem, nepieciešams laicīgi plānot. Tas palīdzēs atskatīties uz kāzām ar laimīgām atmiņām, nevis bažām, kad tuvojas rēķinu atmaksas laiks. Neatsakieties no skaistām kāzām un neaizmirstama medusmēneša, jo šāda diena dzīvē ir tikai vienreiz. Tāpēc, ja nepieciešams, nolieciet kāzu izmaksas par galveno finanšu mērķi un atlieciet kāzas uz vienu gadu, lai sagatavotos tām pilnībā.

* Apvienojiet savas finanses
Visbeidzot, kad runa ir par laulību un naudu, jums vajadzētu aizmirst pagātni, kad katrs dzīvojāt atsevišķi, un virzīties uz priekšu kopā. Ja esi gatavs apvienoties ar finansēm un palīdzēt dot ieguldījumu studiju kredīta atmaksā, tad zini, ka esi gatavs laulībai. Esot precētiem, jūs uzņematies otra cilvēka pozitīvos un negatīvos finanšu punktus. Kredītu atmaksā ir jāiesaistās abiem cilvēkiem, jāsniedz atbalsts un kopīgi jāplāno turpmākās rīcības. Ja ar bažām domājat, kāda būs kopdzīve finanšu jautājumos, varat doties uz konsultāciju pie laulību konsultanta vai aprunāties par mācītāju, pie kura salaulāsities. Ja tavs laulātais atsakās apvienot savas finanses, tad tam par pamatu iespējams ir dziļāks iemesls, kuru nepieciešams atklāt.