Mazi vai lieli kredīti?

Bieži vien tad, kad mēs domājam par to, kādas kredītsaistības izvēlēties mēs tiekam nostādīti tāda jautājuma priekšā, vai labāk saņemt lielas, vai mazas kredītsaistības un arī, kādu kredītu veidu tad izvēlēties dažādu pirkumu veikšanai? Protams nav runa par tiem gadījumiem, kad tev vajag tikai 50 Eiro vienam vakaram vai arī naudu dzīvokļa iegādei, kad ir skaidrs, ka vajag izvēlēties vai nu ātros kredītus vai arī hipotekāros kredītus. Bet šeit vairāk parunāsim par tiem gadījumiem, kad tu īsti nezini kuru pakalpojumu ņemt un kurš tad tev būtu tas izdevīgākais. Ja tu vēlies aizņemties sākot no 200 līdz pat 5000 Eiro, tad tu to vari darīt, gan paņemot īstermiņa interneta kredītu gan arī patēriņa kredītu, kredītlīniju vai vienkārši izmantojot kredītkarti. Katrs no šiem pakalpojumiem nāk ar savu bagāžu un katram no tiem ir savu nosacījumi. Bet lielākoties jau ir tā, ka ātrie kredīti ir ļoti maziem tēriņiem, patēriņa kredīti ir lielākiem tēriņiem, bet kredītlīnija un kredītkarte abi ir kaut kur pa vidu, kur tu vari gan tērēt tos mazās summās gan arī iegādāties tiešām lielas preces vai dārgus pakalpojumus.

Kredītu ņemšana mūsdienu modernajā sabiedrībā ir kļuvusi ļoti populāra un bez tās praktiski mēs vairs nevaram iedomāties savu dzīvi. Ja kādreiz mēs kredītus ņēmām tikai tiešām ļoti satrauktās situācijās, kad mums nebija pilnīgi nekādas citas izejas kur saņemt naudu, tad tagad situācija ir pavisam mainījusies un mēs kredītus ņemam praktiski jebkāda veida izdevumiem sākot no automašīnu pirkšanas, mājokļa iegādes, ceļojuma līdz pat citu kredītu maksāšanai un pārtikas, īres izmaksu nosegšanai. Tāpēc arī daudzi ekonomisti runā par to, ka mūsdienu sabiedrība ir kļuvusi atkarīga no kredītiem un tas nebūt nav labi, jo agri vai vēlu kredīti būs jāatmaksā un jo ilgāk tas nenotiek un jo vairāk mēs aizņemamies jo grūtāk kļūs šos kredītus atmaksāt. Tieši tāpēc arī rodas ļoti daudz un dažādas situācijas kurās kredītu ņēmēji ir spiesti vienkārši veikt bankrota procesu, jo nav spējīgi savus aizdevumus atmaksāt, bet ja tu esi aizņēmies naudu studijām, jeb tā saukto studiju kredītu, tad pat tas tev nepalīdzēs un no šīm saistībām tu vari atbrīvoties tikai un vienīgi tās atmaksājot.

Maziem aizdevumiem parasti procentu maksājumi ir daudz lielāki nekā lielajiem, bet arī termiņi tiem ir daudz īsāki, tāpēc ir jābūt uzmanīgam ar to, kā tu šo naudu izmanto, jo ja tu aizņemies īstermiņa kredītu bet neatmaksā to laikā tad pēc tam procentu maksājumos tev šī nauda var sākt augt ļoti lielā ātrumā. Bet ja tu aizņemies ilgtermiņa kredītu un to notriec dažādās nevajadzīgās lietās tad vairākus gadus tev būs jāmaksā par kaut ko tādu, kas nemaz vairs nav un atmiņas pēc šādas trakošanas pazūd ātri vien. Kad iestājas skarbā realitāte un visi kredīti ir jāsāk atmaksāt, tad cilvēki parasti vairs nav tik priecīgi un bieži vien viņiem iestājas depresija, jo pēkšņi ir jādomā, kā tad atmaksāt šos aizdevumus. Protams viņi izmanto tādus pakalpojumus, kā kredītu apvienošana, bet ar tiem parasti ir par maz un nav tie tikai mazliet samazina izdevumus, bet kredīts jāatmaksā būs tik un tā!