Padomi, kā ietaupīt naudu ar pārtikas budžetu

Ēšanas paradumiem ir liela loma tavā budžeta plānošanā. Tā ir joma, kurā katrs cilvēks atšķiras. Lielākā daļa cilvēku var samazināt summu, ko tērē pārtikas iegādei, vienlaikus padarot ēšanu veselīgāku. Pieaugušās pārtikas preču cenas liek mums būt uzmanīgākiem un rūpīgāk plānot savu pārtikas budžetu. Bieži vien jaunieši, kuri ir sasnieguši divdesmit gadu vecumu, iegādājas jau gatavu pārtiku, taču laika gaitā tas paliek nogurdinoši. Ja vēlies ietaupīt un arī veselīgi ēst, izlasi dažus padomus, kas palīdzēs palikt pie stabila pārtikas budžeta plāna.

1. Ņem pusdienas no mājas
Ēdot no mājām paņemtas pusdienas, krietni vien ietaupīs tavas ikmēneša izmaksas. Ātrās ēdināšanas pusdienas izmaksā vismaz 4 eiro, turklāt, ja vēlies ēst veselīgu ēdienu, tad summa var būt vēl augstāka. Viena no lielākajā problēmām, kāpēc cilvēki neizvēlas ņemt savas pusdienas no mājām – viņi ir noguruši katru dienu ēst vienu un to pašu. Taču, šo problēmu var risināt, izvēloties vakariņu laikā pagatavot kaut ko jaunu. Vienmēr, kad gatavo sev vakariņas, taisi par vienu porciju vairāk, lai vari nākošā dienā paņemt uz darbu. Tu vari iesaldēt savus pārpalikumus, un izmantot tos pēc dažām dienām, lai katru dienu nav jāēd viens un tas pats.

2. Apmainies ar receptēm
Tu vari izveidot ar draugiem kopīgu sanākšanu, lai apmainītos ar jaunām receptēm. Vai vēl labāk, ne tikai apmainīties ar receptēm, bet arī noprovēt visas. Ja grupā būs pieci cilvēki un katrs uz kopīgo pasēdēšanu atnesīs vienu uzceptu picu, tā rezultātā noteikti kaut kas paliks pāri un jums būs pusdienas nākamai dienai. Šādas kopā sanākšanas reizes ir lielisks laiks, ko pavadi ar draugiem, gardi paēdot un smeļoties jaunas idejas nākamai nedēļai, ko pagatavot.

3. Gatavo brīvdienās
Ja lielākais iemesls kāpēc tu negatavo sev pusdienas, bet iegādājies ātrās ēdināšanas iestādēs, ir laika trūkums, tad brīvdienās šis attaisnojums nederēs. Atrodi laiku, ko pavadīt virtuvē, lai sagatavotu gardu un veselīgu uzkodu sev. Tas lieliski ekonomēs tavu budžetu, ja izvēlēsies gatavot mājās nevis ārpus mājas iestādēs. Tikpat labi, vari sagatavot tik daudz, lai pietiek nākamai nedēļai, bet atceries par dažādību.

4. Iepērcies gudri
Protams, kurš gan nezina likumu, par iepirkšanos ar pilnu vēderu. Tukšs vēders ir lielākais pārtikas budžeta grāvējs, tāpēc iepērcies gudri un paēd pirms dodies uz veikalu. Daži fakti, kas ir jāzina veikalā:

  • Pērc saldētus dārzeņus, nevis svaigus. Saldēto dārzeņu maisījums ir daudz lētāk, nekā tad, ja atsevišķi nopirksi burkānus, sīpolus, papriku un kukurūzu. Vienā iepirkuma reizē tu ietaupīsi vismaz 2 eiro, turklāt, neizlietotu saturu var ielikt atpakaļ saldētavā.
  • Izvēlies sezonas augļus un ogas. Daudzi cilvēki ir pieraduši neatkarīgi no sezonas ēst augļus visu gadu. Taču tev ir jāzina, ka ziemā apelsīni ir lētāki un āboli dārgāki, bet vasarā tieši āboli ir par mazāku summu un apelsīni daudz dārgāki. Tas pats ir ar ogām. Vasarā par lētāku summu iegādājies ogas, kuras vari lietot ne tikai šobrīd, bet arī iesaldēt priekš ziemas.
  • Iegādājies sausas pupiņas nevis konservētas. Konservētas pupiņas nav ļoti dārgas, bet salīdzinoši kaltētas pupiņas ir praktiski bezmaksas.
  • Kino vakariem izmanto popkornu, ko pats pagatavo, nevis paciņās nopērkamo. Priekšrocība pašu gatavotam popkornam ir garšvielu regulēšana un, protams, lētākas izmaksas.

Watch Full Movie Online Streaming Online and Download