Vidēja termiņa kredītsaistības

Vidēja termiņa kredītsaistības ir visizplatītākais kredīta veids un, lai gan, bankas un privātie kreditori parasti neatzīst šāda veida kategorizēšanu, tomēr ja mēs atlasītu ilgtermiņa, īstermiņa un vidēja termiņa aizdevumus, tad lielākā daļa no visiem patērētājiem izsniegtajiem kredītiem varētu tikt kategorizēti tieši šajā vidēja atmaksas termiņa kategorijā. Vidēja termiņa parādsaistības parasti ir ar atmaksas termiņu no 1 gada līdz 5 gadiem un apjomā no 1000 līdz 10000 Eiro. Protams, ir grūti izveidot ļoti striktus lielumus, kas tiktu asociēti tieši ar šādu kategoriju un arī aizdevums, kuram ir atmaksas termiņš 6 gadi visticamāk, ka būs vidēja termiņa kredīts. Bet, piemēram, ātrie kredīti noteikti būs iedalāmi pie īstermiņa aizdevumiem un hipotekārie kredīti vai arī studiju kredīti noteikti būs iedalāmi pie ilgtermiņa kredītsaistībām.

Ilgtermiņa kredītsaistības, pie kurām ietilpst jau iepriekš minētie aizdevumi jau izsenis ir bijušas visnopietnākās un izplatītākās parādsaistības un tas ir tāpēc, ka cilvēkiem parasti ir grūti sakrāt naudu šādiem milzīgiem pirkumiem un daudz vieglāk ir vienkārši paņemt kreditu un pēc tam veikt mazu ikmēneša maksājumu. Un šiem ilgtermiņa kredītiem kredītu apjoms bieži vien sastāda pat vairākus desmitus tūkstošus un atmaksas termiņš var būt pat līdz 30 gadiem. Ilgtermiņa kredītsaistībām, katram cilvēkam, būtu jābūt tikai dažām un tās ir jāņem tikai tad, kad tu tiešām esi pārliecināts, ka varēsi šo kredītu atmaksāt un pat tad, ja zaudēsi darbu tad tev būs iekrājumi par kuriem maksāt kredītu un sevi uzturēt.

Īstermiņa kredīti no otras puses ir pavisam cita lieta un tie popularitāti guvuši tieši pēdējos gados kad tirgū ir ienākuši ātrie kreditori, kas ļauj patērētājiem saņemt kādus vien aizdevumus tie vēlas. Īstermiņa kredītiem procentu maksājumi parasti ir daudz lielāki un atmaksas termiņi ir vai nu daži mēneši vai arī tie ir jāatmaksā vienā maksājumā. Tāpēc arī cilvēki izvēlas šo aizdevuma veidu saņemt dažādām īstermiņa saistībām un neparedzētu tēriņu nosegšanai. Īstermiņa kredītus atmaksāt ir vieglāk, kā ilgtermiņa aizdevumus, bet tā, kā tiem procenti ir daudz lielāki ir jābūt uzmanīgam, jo tie var sākt augt pārāk ātri!

Vidēja termiņa kredītsaistības tad ir kaut kas pa vidu starp šiem ilgtermiņa un īstermiņa kredītiem un tās ir domātas dažādiem lielākiem pirkumiem un šādu pirkumu veikšanai. Šie aizdevumi ir paredzēti automašīnas iegādei, ceļojumam, mājas remontam vai vairāku īstermiņa kredītu apvienošanai. Procentu maksājumi šiem kredītiem arī ir mazāki nekā īstermiņa kredītiem un lielāki nekā ilgtermiņa parādiem tāpēc ir jāskatās, vai tas sanāk izdevīgi ņemt šādu kredītu, vai tomēr tas nemaz nav tik izdevīgi. Bet ja arī tu izvēlies šīs kredītsaistības, tad noteikti tev vajadzētu aizdomāties vai tu tās spēsi atmaksāt un vai nekad neņem kredītu tikai tāpēc ka to gribi un nezini, kā to vēlāk atmaksāsi!